اجاره ملک در آلمان از جمله اولین دغدغه ذهنی مهاجران و افرادی است که به تازگی وارد خاک آلمان می‌شوند.

خرید و یا اجاره ملک در آلمان مانند سایر کشورهای اروپایی است با این تفاوت که برخی قوانین مختص به خود را شامل می‌شود.
برای نمونه شما می‌توانید خانه مورد نظر خود را به مدت دو سال اجاره کنید و به طور کلی قراردادهای اجاره‌ها برای مدت دو سال بسته می‌شوند.

از سوی دیگر آپارتمان‌ها با توجه به موقعیت ، شرایط و امکاناتی که دارند از قیمت‌های یکسانی برخوردار نمی‌باشند.

اگر چنانچه در صدد اجاره ملک در آلمان، در یکی از شهرهای بزرگ آن مانند برلین و یا مونیخ باشید، قاعدتا باید مبلغ بیشتری بابت هزینه اجاره خانه در آلمان صرف کنید.

معمولا شهرهای صنعتی‌تر و بزرگتر دارای نرخ کرایه بالاتری می‌باشند. بالعکس در شهرهای کوچک‌تر مانند هامبورگ، نرخ اجاره آپارتمان به نسبت پایین‌تر است. در این صورت می‌توان با هر بودجه‌ای، خانه‌ای مناسب تهیه کرد.

گفتنی است که به دلیل سیر عظیم مهاجران به خاک آلمان، معمولا آپارتمان‌ها دارای متراژ ۷۰، ۸۰ متری دو خوابه هستند. تراکم جمعیت در این کشور باعث شده که به مراتب خانه‌ها با متراژ کوچکتر ساخته شوند.

 

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

روش‌های اجاره ملک در آلمان

 

مراجعه به سایت‌های فروش و اجاره خانه در آلمان، جستجوی آگهی‌ها در روزنامه‌های محلی و نشریات از جمله روش های اجاره ملک در آلمان است.

از طریق این روش‌ها  می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری را برای اجاره آپارتمان مورد نظرتان به دست آورید.

این اطلاعات شامل موقعیت قرارگیری ملک، متراژ، تعداد اتاق خواب‌ها، وسایل و امکاناتی که در اختیار مستاجر قرار می گیرد و … است.

توجه داشته باشید که آپارتمان‌های مبله معمولا برای اقامت‌های کوتاه مدت اجاره داده می‌شوند.

اغلب آپارتمان‌ها فاقد اسباب ضروری هستند مگر آنکه مالک، برخی از اسباب و وسایل را در اختیار مستاجر قرار دهد که هزینه کرایه خانه نیز بالاتر می‌رود.

قوانین اجاره ملک در آلمان به چه صورت می باشد؟

قرارداد مرتبط با اجاره ملک میان مستاجر و مالک طبق قوانین مندرج در قانون املاک آلمان اعمال می شود.

شما می‌توانید خانه مورد نظر خود را در سایت‌های فروش و اجاره املاک و در آگهی‌ها جستجو کنید.
همچنین می‌توانید از کارشناسان و مشاوران این حیطه نیز کمک بگیرید تا به راحتی روال قانون اجاره ملک انجام شود.

آنچه که برای اجاره ملک حائز اهمیت است، شغل ثابت و درآمد کافی است. در واقع با توجه به میزان درآمد فرد و ضمانت شغلی قرارداد مرتبط با اجاره ملک انجام می‌شود.

از سوی دیگر اگر در صدد خرید ملک هستید، می‌توانید از وام بانکی نیز بهره‌مند شوید تا بتوانید خانه موردنظرتان را به صورت قسطی خریداری نمایید.

توجه داشته باشید که هزینه آپارتمان های مبله در آلمان بالاتر از آپارتمان هایی است که فاقد اسباب و وسایل می‌باشد.

همچنین هزینه‌های زندگی در آلمان از جمله هزینه های مرتبط با آب، برق، نظافتچی و سایر هزینه‌ها به صورت ایمیل به دست مستاجر خواهد رسید که بایستی به طور ماهانه برای پرداخت اینگونه هزینه‌ها نیز اقدام نماید.

چنانچه مستاجر از پرداخت هزینه‌ها به صورت مستقیم امتناع کند، مستاجر متحمل پرداخت جریمه می‌شود. در این صورت دولت به طور غیر مستقیم میزان هزینه‌ها را از حقوق و حساب بانکی مستاجر کسر خواهد کرد.

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

سایت‌های اجاره ملک در آلمان

سایت‌های فروش و اجاره ملک در آلمان، آگهی‌ها، روزنامه‌های محلی از جمله راهکارهای پیدا کردن آپارتمان دلخواه است. می‌توانید با مراجعه به آنها با تنوع املاک از نظر متراژ، تعداد اتاق خواب‌ و… مطلع شوید.

برخی از موسسات هستند که خانه‌هایی را با قیمتی ارزان‌تر از حد معقول به افراد کم درآمد اجاره می‌دهند. به راحتی می‌توانید از خدمات این‌گونه موسسات نیز بهره‌مند شوید.

برخی از سایت های فروش و اجاره ملک در آلمان عبارتند از:

 • www.meinestadt.de
 • www.immowelt.
 • www.meinestadt.de
 • www.my-next-home.dw.wohnungsboerse.net
 • www.immonet.de
 • www.meinestadt.de

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و کارشناسان متخصص و آشنا به امور خرید، فروش و اجاره خانه در آلمان تماس حاصل فرمایید و از اطلاعات آنها بهره‌مند شوید.

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

بهترین روش برای اجاره آپارتمان در آلمان

 

مراجعه به سایت‌های معتبر مرتبط با فروش و اجاره ملک از جمله مناسب‌ترین راهکارهایی است که نه تنها مهاجران، بلکه مردمان آلمان نیز از این طریق برای اجاره خانه در آلمان بهره‌مند می‌شوند.

آنچه که برای اجاره ملک حائز اهمیت است، شغل و درآمد کافی است. باید با توجه به میزان بودجه‌ای که می‌توانید به طور ماهانه برای اجاره خانه در آلمان کنار بگذارید، آپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنید. شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید ارتباط مستقیم با نوع هزینه‌های زندگی شما اعم از کرایه خانه دارد.

 شهرهای صنعتی و بزرگ آلمان، نرخ اجاره ملک بیشتری نسبت به خانه‌های حواشی آلمان و شهرهای کوچکتر آن دارند.

اگر نرخ کرایه خانه برایتان خیلی حائز اهمیت نیست، دستتان بازتر است! در این صورت، می‌توانید با خیال آسوده و متناسب با سطح زندگی‌تان خانه خود را کرایه نمایید.

اما اگر هزینه اجاره ملک برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد می‌شود، خانه‌هایی که در مرکز شهر واقع شده‌اند را اجاره کنید.

اگرچه در اغلب آگهی‌های فروش و اجاره ملک و آپارتمان، اطلاعات ضروری درج شده است اما توصیه می‌شود قبل از آنکه اقدام به خرید و یا اجاره خانه در آلمان نمایید با مشاوران مربوطه تماس حاصل کرده و اطلاعات مفیدی را در این زمینه به دست آورید.

نکات قابل توجه درباره اجاره ملک در آلمان

 

 1.  چنانچه مستاجر با مالک مشکلی پیدا کند، می‌تواند به مراکز مشاور مرتبط مراجعه کرده و مشکل خود را طرح نماید. ( که به ندرت چنین اتفاقی می‌افتد)
 2.  مدت زمان اجاره خانه در آلمان دو سال می‌باشد که پس از گذشت دو سال می‌توان برای تمدید قرارداد اقدام نمود.
 3.  جستجوی آگهی روزنامه‌های محلی و سایت‌های مرتبط با خرید، فروش و اجاره ملک در آلمان بهترین روش برای اجاره ملک در آلمان می‌باشد.
 4.  هزینه اجاره خانه در آلمان برای آپارتمان‌های دو خوابه که معمولا هفتاد متری هستند، از ۳۰۰ یورو در ماه شروع شده که در مناطق صنعتی‌تر و بهتر از ۴۰۰ یورو در ماه شروع می‌شود.
 5.  از آنجایی که خرید خانه در آلمان به عنوان سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود، اغلب آلمانی‌ها و مهاجران ترجیح به اجاره کردن آپارتمان دارند.
 6.  آپارتمان های مبله فقط برای کوتاه مدت اجاره داده می‌شود. مانند سوئیت‌های دانشجویی و برای اجاره بلند مدت معمولا بایستی برخی از اسباب ضروری را مستاجران تهیه کنند.
فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما