بهترین شهر آلمان برای زندگی

زندگی برای مهاجرانی که کشور آلمان را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می‌کنند در قیاس با سایر کشورهای اروپایی ساده تر و امکان پذیر تر است،
می‌پرسید چرا؟ به شما می‌گویم!

  آلمان به عنوان ابرقدرتمندترین کشور اروپایی از نظر شرایط اقتصادی شناخته شده است. این کشور، کمک‌های دولتی و مالی زیادی به شهروندانش می‌کند.
علاوه بر آن کمبود نیروی انسانی جوان سبب شده که اغلب مهاجران بیش از گذشته برای کار و ادامه زندگی در آلمان اقدام کنند.

انتخاب بهترین شهر آلمان برای زندگی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.
از جمله این پارامترها می‌توان به اهداف مختلف مهاجران اشاره کرد. برای مثال برخی از مهاجران برای کار کردن و یافتن شغلی مناسب به آلمان مهاجرت می‌کنند

برخی دیگر از طریق بورسیه تحصیلی آلمان در صدد ادامه زندگی در خاک آلمان هستند.
بسیاری از افراد نیز به هدف سرمایه گذاری در آلمان و یا کارآفرینی، آلمان را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می‌کنند.

بنابراین اینکه شما چه هدفی را در آلمان دنبال می‌کنید، تا حد بسیاری تعیین کننده شرایط زندگی شما نیز می‌باشد.

قابل ذکر است که در سال‌های اخیر ایرانیان بسیاری به آلمان مهاجرت کرده اند و با سیر عظیم مهاجران به خاک این کشور مواجهیم. این سیر عظیم مهاجرت جمعیت آن را نیز افزایش داده است.
در ادامه به شرح مختصری در رابطه با انتخاب بهترین شهر آلمان برای زندگی و بهترین شهری که با شرایط و موقعیت ایرانیان همخوانی داشته باشد، می‌پردازیم.

بهترین شهر آلمان

بهترین شهر آلمان

 ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

به مراتب شهرهای بزرگ و صنعتی کشور آلمان هزینه‌های گران‌تری را برای مسکن، اجاره خانه، جریمه‌های رانندگی، ادامه تحصیل و سایر موارد باید پرداخت کنند.
شهرهایی که کمتر درگیر سیستم صنعتی و مرکزی هستند به مراتب از نظر زندگی مقرون به صرفه‌تر می‌باشند.

از جمله شهرهایی که با سیر عظیم مهاجران مواجه است می‌توان به شهرهایی مانند برلین، مونیخ، دوسلدورف، هامبورگ، برمن، فرانکفورت و بسیاری از شهرهای دیگر اشاره کرد.

منتهای مراتب اینگونه شهرها به عنوان پرطرفدارترین شهرهای آلمان شناخته شده‌اند.  اگر چنانچه در پی ارزانترین شهر آلمان برای زندگی باشید، می‌توان از شهرهایی مانند بوکوم، کیل، جنا، سیگن، لیپزیگ نام برد.

قیمت اجاره خانه در شهرهای ارزان آلمان چقدر است؟

اینگونه شهرها به دلیل داشتن جمعیت کم از جمله شهرهای کوچک کشور آلمان به شمار می روند ولی از پیشرفت صنعتی چندانی نیز برخوردار نیستند.
هزینه های زندگی در آلمان نظیر کرایه خانه، حمل و نقل، درمان‌های پزشکی، تحصیل در دانشگاه های آلمان و نظایر این موارد بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد.

می‌توان قیمت اجاره خانه در شهرهای کوچک آلمان را نصف قیمت کرایه خانه‌های شهرهای بزرگ تخمین زد.
برای نمونه کرایه خانه در شهری مانند بوکوم که یکی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان محسوب می‌شود، حدود ۳۴۴ یورو است که همان خانه با همان متراژ در شهرهای صنعتی مانند برلین و مونیخ حدود ۶۸۸ یورو تخمین زده می‌شود.

به مراتب هزینه‌های دانشگاه، حمل و نقل شهری، خدمات درمانی در شهرهای صنعتی آلمان گران تر است.
البته لازم به ذکر است که خدمات بیمه در تمام شهرها رایگان محسوب می‌شود و تمامی افراد را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. اما در برخی از موارد که هزینه‌ای بایستی پرداخت شود، به مراتب در شهرهای حاشیه‌ای مقرون به صرفه تر است.

بهترین شهر آلمان

بهترین شهر آلمان

 بهترین شهر آلمان برای ایرانیان

انتخاب بهترین شهر آلمان برای ایرانیان کاملا بستگی به میزان بودجه و میزان هزینه‌های زندگی افراد دارد.
بهتر است قبل از انتخاب خانه مورد نظر خود، منطقه و یا شهر محل سکونت را بررسی کنیم. سپس با سنجیدن تمامی پارامترهای آن، اقدام به رزرو خانه نمایید.

از جمله موارد حائز اهمیت برای انتخاب بهترین شهر المان، شغل، میزان درامد، سبک زندگی که انتخاب می‌کنید، حرفه‌ای که در صدد دنبال کردن آن هستید، دانشگاه مورد نظر برای تحصیل و مانند این‌ها است. همانطور که گفته شد می‌توانید متناسب با حرفه و درآمدتان شهرهای ارزان قیمت آلمان را انتخاب کنید.

در میان شهرهای آلمان، شهر هامبورگ مملو از ایرانیانی است که به آلمان مهاجرت کرده‌اند.

بهترین شهر آلمان

بهترین شهر آلمان

شرایط زندگی در هامبورگ

موقعیت کاری، شرایط زندگی، شرایط تحصیلی، خدمات درمانی و بسیاری از موارد دیگر در هامبورگ به راحتی فراهم است.

هامبورگ از جمله شهرهای بزرگ آلمان محسوب می‌شود و از نظر کیفیت زندگی نیز در سطح قابل توجه و خوبی قرار دارد.

منتهای مراتب کرایه خانه در این شهر آلمان گران است. برای نمونه برای کرایه یک خانه سه خوابه، ماهیانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو را بایستی در نظر داشته باشید.

اما می‌توانید از سوئيت و یا خانه‌های به نسبت کوچکتر با کرایه ارزان تر نیز بهره‌مند شوید. از نظر آداب و رسوم نیز تمامی شهرهای آلمان و مناطق آن تقریبا فرهنگ مشابه با یکدیگر دارند.

متقابلا هر یک از مناطق آن را، افراد با فرهنگ‌ها و آداب رسوم مختص به خودشان پوشش می‌دهد.

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما