قیمت اجاره خانه در آلمان

آلمان از جمله کشورهای مهاجر پذیری است که همه ساله سیر عظیمی از مهاجران برای کار، ادامه تحصیل در آلمان و یا زندگی به این کشور سفر می‌کنند. داشتن خانه و سرپناه یکی از مهمترین پارامترهایی است که مهاجران بایستی به آن توجه داشته باشند که بتوانند از یک آرامش و امنیت نسبی برخوردار باشند. قیمت اجاره خانه در آلمان با توجه به شهر، موقعیت منطقه، متراژ، تعداد اتاق خواب ها و فضای آن  متغیر است. طبیعتا خانه‌هایی که در روستاها و حاشیه‌های اطراف شهرها واقع شده است، از قیمت ارزان‌تری برخوردار هستند. قابل ذکر است که معمولا کسانی که به تازگی به آلمان مهاجرت می‌کنند، پرداخت کرایه خانه را نسبت به خرید کل خانه موجه‌تر می‌دانند.

به دلیل آنکه خرید خانه مستلزم شغل ثابت و درآمد کافی است. حتی اگر چنانچه شخص از شغل و درآمد قابل توجهی برخوردار باشد، بهتر آن است که خانه را به صورت قسطی تهیه کند که در این خصوص می‌تواند حتی از دریافت وام بانکی با بهره‌ای مناسب نیز برخوردار شود. به طور تقریبی قیمت خرید خانه در آلمان بنا بر حسب موقعیت و شرایط در بخش های غربی آلمان از ۱۹۵ هزار یورو آغاز می‌شود که در بخش‌های جنوبی آلمان این قیمت از ۳۴۰ هزار یورو شروع می‌شود. همانطور که گفته شد متناسب با موقعیت جغرافیایی قیمت خرید خانه در آلمان و یا قیمت اجاره خانه در آلمان متغیر است.

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

قیمت اجاره خانه در آلمان 2020

اگر چنانچه در صدد اجاره خانه در آلمان هستید، می توانید با مراجعه به آگهی‌ها در نشریات و یا شبکه‌های اجتماعی مانند سایت‌های اجاره و یا فروش ملک، خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. توصیه می‌شود که قبل از اجاره خانه با یک مشاور ملک در آلمان تماس حاصل کنید تا بتوانید با آگاهی‌های کافی برای اجاره خانه در آلمان اقدام نمایید. نحوه اجاره خانه در آلمان مانند کشورهای دیگر است و قراردادی میان صاحبخانه و مستاجر بسته می‌شود که مبنی بر آن قرارداد مستاجر بایستی قوانین اجاره نشینی را رعایت نماید. بایستی خاطرنشان کنیم که مدت اجاره خانه در آلمان دو سال است. این بدان معناست که قراردادها دو ساله بسته می‌شود. به مراتب با رشد میزان مهاجرانی که اقامت آلمان را دریافت می کنند، میزان اجاره خانه در سال ۲۰۲۰ نیز افزایش یافته است.

اگرچه آلمان از نظر اقتصادی یکی از قدرتمندترین کشورهای عضو اتحادیه شینگن به حساب می‌آید، اما روال قانونی اجاره خانه‌ها تحت نظارت و کنترل دولت انجام می‌شود. اما به مراتب اجاره خانه در آلمان به نسبت خرید خانه بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد و در بسیاری از اوقات اشخاص اجاره خانه را به خرید خانه بیشتر ترجیح می‌دهند و بدین ترتیب هر چند سال یکبار خانه خود را تغییر داده و از پرداخت مالیات خرید ملک، نگهداری از خانه و یا پرداخت اقساط برای خرید ملک پرهیز می‌کنند. به طور کلی پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران متخصص املاک آلمان تماس حاصل کرده و از سایر جزئیات مرتبط با قیمت اجاره خانه در آلمان، هزینه اجاره آپارتمان مبله در آلمان و سایر موارد بهره‌مند شوید.

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

 قیمت اجاره در مناطق مختلف آلمان

به مراتب قیمت اجاره در مناطق خوب و مرفه آلمان بیشتر است. برای نمونه اجاره در یک منطقه معمولی با متراژ ۷۰ متری، حدود ۳۰۰ یورو در ماه است. اجاره خانه در شهرهای بزرگ آلمان مانند برلین، مونیخ و یا دوسلدورف با همین متراژ حدود ۵۰۰ یورو در ماه خواهد بود. آنچه که قیمت اجاره خانه را معین می‌کند، نرخ اجاره مبنی بر مترمربع است. بدین ترتیب که در شهری مانند برلین برای هر مترمربع هشت یورو و برای هر مترمربع در مونیخ دوازده یورو محاسبه می‌شود. به مراتب نرخ اجاره در شهری مانند هامبورگ ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. معمولا افراد مجرد از سوئیت‌های یک خوابه با متراژ پایین استفاده می‌کنند که نیازی به پرداخت هزینه بالا نباشد.

اندازه متراژ خانه، تعداد اتاق خواب‌ها و سایر امکانات کاملا بستگی به نیازهای شخص دارد که چه نوع خانه‌ای را می‌پسندد. به مراتب اجاره در مناطق کم تردد و یا مناطقی که به نسبت سایر نقاط شهر از امکانات رفاهی کمتری برخوردار هستند، ارزان‌تر می‌باشند. اگر چنانچه به دنبال خانه‌ای با متراژ مناسب و ارزان قیمت هستید، توصیه می‌شود که شهرهای کوچک آلمان را برای زندگی انتخاب کنید. طبیعتا شهرهای بزرگ و صنعتی آلمان قیمت‌های بالاتری را برای خرید و یا اجاره آپارتمان شامل می‌شوند و فرد بایستی ۳۰ الی ۴۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را تنها به پرداخت اجاره خانه اختصاص دهد.

اجاره آپارتمان در آلمان

اجاره آپارتمان در آلمان

 هزینه اجاره آپارتمان مبله در آلمان

معمولا اغلب آپارتمان ها در آلمان برای اجاره فاقد اسباب و وسایل هستند و اگر چنانچه درصدد اجاره آپارتمان مبله در آلمان باشید، بایستی هزینه بیشتری را نیز پرداخت نمایید. معمولا افراد مانند تمامی کشورهای دنیا اسباب ضروری خود را اعم از وسایل برقی، مبلمان، ماشین لباسشویی، تلویزیون و نظایر این‌ها را خود تهیه می‌کنند و آپارتمان های مبله تنها برای اجاره های موقت و کوتاه مدت در نظر گرفته می‌شود.

هزینه های اجاره خانه در آلمان و یا حتی اجاره آپارتمان مبله طبق روال قانونی انجام می‌شود و در این خصوص دولت به صورت مستقیم بر همه امور کنترل و نظارت دارد. گفتنی است که مستاجر علاوه بر پرداخت هزینه اجاره آپارتمان، موظف به پرداخت هزینه‌هایی مانند استفاده از  آب، برق، مستخدم جهت نظافت ساختمان و سایر امکانات رفاهی نیز می‌باشد و هر ماه صورتحساب‌ها به صورت کتبی و یا از طریق ایمیل به دست مستاجر می‌رسد که بایستی برای پرداخت اینگونه هزینه‌ها نیز در اولین فرصت اقدام نماید.

اگر چنانچه مستاجر از پرداخت هزینه‌های اینچنینی سر باز زند، دولت از حساب بانکی شخص کسر می‌کند. نظافت ساختمان نیز زیر نظر دولت است که ماهی یکبار شخصی برای نظافت راه پله‌ها و فضای داخلی ساختمان از طرف شرکت فرستاده می شود.همانطور که از قبل به آن اشاره شد، توانایی در اجاره خانه در آلمان و یا خرید خانه منوط بر شغل ثابت شخص و درامد کافی او است. بدین ترتیب ارائه گواهی اثبات درآمد، شغل دائم، مدارک مرتبط با اقامت آلمان اعم از کوتاه مدت و یا بلند مدت حائز اهمیت است. دولت تمامی دارایی‌های شخص را بررسی کرده و با توجه به توانایی‌های مالی فرد، خانه را در اختیار او قرار می‌دهد

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما