پذیرش تحصیلی آلمان

بنام خدا و سلام خدمت کاربران عزیز مرکز تخصصی اقامت آلمان. در این صفحه قصدداریم تا در مورد پذیرش تحصیلی آلمان اطلاعاتی رادر اختیار شماقراردهیم. ما در مورد روشهای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان بحث خواهیم کرد. ما در این مقاله به مزایای تحصیل در آلمان، اعتبار دانشگاههای آلمان، شرایط پذیرش تحصیلی آلمان میپردازیم. تحصیل رایگان در آلمان، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان را شرح میدهیم. در انتها به میزان درآمد کار دانشجویی در آلمان اشاره خواهیم کرد. همچنین در مقالاتی به صورت جداگانه به تفصیل دانشگاه های آلمان، هزینه زندگی دانشجویی را بررسی خواهیم کرد.

 مزایای تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان مزایای بسیاری دارد. آلمان دارای معتبرترین دانشگاه های دنیا می باشد. شرایط تحصیلی در بسیاری از دانشگاه های آلمان رایگان می باشد. با وجود استاندارد زندگی بالا، هزینه های زندگی در آلمان بسیار مناسب می باشد. دانشجویان در حین تحصیل میتوانند از شرایط کاری مناسب برخوردار شوند. فارغ التحصیلان میتوانند از فرصت شغلی مناسب برخوردارشوند و اقامت دائم آلمان را کسب کنند. در زیر به صورت خلاصه به مزایای تحصیل در آلمان اشاره خواهیم کرد.

اعتبار دانشگاه های آلمان

مدرک دانشگاههای آلمان در سراسر جهان معتبر می باشد. در مقاله ای به صورت جداگانه بهترین دانشگاه های آلمان را بررسی خواهیم کرد. در اینجا گفتنی است که به لحاظ کیفیت آموزشی دانشگاه های آلمان سطح بالایی دارند. این دانشگاه های تحقیقات و پژوهش های علمی عالی در سطح جهان ارائه می دهند. به همین دلیل است که دانشگاه های آلمان در میان برترین دانشگاه های دنیا جا گرفته اند.

دانشگاههای آلمان تنها به تدریس دروس تئوری بسنده نمیکنند. به دانشجویان و دانش آموزان دروس عملی نیز تدریس میشود. دانشگاه های آلمان تحت اصلاحات بولونیا فعالیت می کنند. از این رو کلیه دانشجویان یک مدرک واحد در سطوح مختلف و در سطح بین المللی دریافت میکنند.

پذیرش تحصیلی آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان

شرایط پذیرش تحصیلی آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های آلمان پروسه ی پیچیده ای می باشد. به همین دلیل پیشنهادمیکنیم قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی آلمان حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. تعدادی از رشته های دانشگاهی در آلمان به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای رشته های دانشگاهی که به زبان آلمانی تدریس میشوند، متقاضی میبایست زبان آلمانی سطح B1 راارائه دهد. برای رشته های انگلیسی متقاضی میبایست مدرک آیلتس با سطح زبان 6 و بالاتر ازآن را ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی آلمان

کپی شناسنامه

کپی پاسپورت

12قطعه عکس

مدرک دیپلم و ریزنمرات

مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات

شرایط پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی آلمان

تنوع رشته های تحصیلی دوره کارشناسی در دانشگاه های آلمان زیاد است. درواقع شما می توانید در رشته دلخواهتان به تحصیل بپردازید. درواقع اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه های آلمان مقطع کارشناسی می باشد. در این مقطع تحصیلی دانشجو می تواند این دوره را  طی6 الی 8 ترم به پایان برساند. دانشجو پس از گذراندن دوره کارشناسی این امکان را دارد که برای تحصیل در مقطع ارشد اقدام کند. فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی می توانند برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنند. از جمله شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آلمان ارائه گواهینامه دیپلم است. ارائه مدرک بین المللی زبان علاوه بر قبولی دردانشگاههای موردتائید مراجع کشور آلمان در ایران الزامیست.

پذیرش تحصیلی آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان

 شرایط پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد آلمان

تعداد بسیار زیادی از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی تدریس میشوند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان تقریبا 4 ترم خواهد بود. تحصیل در این مقطع تقریبا رایگان میباشد. ممکن است در برخی موارد شهریه ی هر ترم کمتر از 100 یورو باشد.

دانشگاههای آلمان جزو بهترین دانشگاههای دنیا محسوب میشوند. به همین دلیل است که مشتاقان به ادامه تحصیل این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. هر زبانی را که برای تحصیل انتخاب کنید، میبایست مدرکی را ارائه دهید که نشان دهنده تسلط شما بر آن زبان باشد. ­­برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی مدرک  آیلتس 6.5  به بالا و یا تافل 90 نیاز میباشد. درصورتیکه زبان رشته تحصیلی انتخابی شما آلمانی باشد، مدرک زبان درسطح B1 یا B2 مورد نیاز میباشد.

قابل ذکر است ادامه تحصیل در رشته های معماری،مکانیک و صنایع شرایط متفاوتی دارد. شروطی برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مذکور وجود دارد. میبایست نامه ای به دانشگاههای آلمان مبنی بر ۳ ماه کارآموزی یا شاغل بودن در رشته مربوط ارائه دهند.

پذیرش تحصیلی آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان

شرایط پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری آلمان

دوره تحصیلی در مقطع دکتری در دانشگاههای آلمان حداقل سه و حداکثر پنج سال خواهدبود. یکی از شرایط پذیرش در مقطع دکتری آلمان ارائه مدرک زبان معتبر میباشد. ممکن است اخذ پذیرش در مقطع تحصیلی دکتری در دانشگاههای آلمان دشوارتر به نظر بیاید. چراکه متقاضی میبایست به دنبال استاد راهنما باشد. در قدم بعدی استاد راهنما با طرح رساله فرد موافقت نماید. برای اخذ پذیرش مقطع دکتری در آلمان احراز برخی شرایط حائز اهمیت میباشد. در زیر به این شرایط اشاره خواهیم کرد:

اخذ نامه تائیدیه استاد راهنما.

توصیه نامه دو استاد قبلی.

مدارک تحصیلی پیشین.

تائیدیه اعتبار مدارک تحصیلی.

اخذ تائیدیه پروپوزال.

داشتن مقالات بین المللی، ثبت اختراع جهانی، حضور در سمینارها و کنفرانسها امتیاز محسوب میشود.

مدرک زبان: (معمولا دوره دکتری به زبان انگلیسی تدریس میشود. حداقل مدرک زبان مورد نیاز 6.5 آیلتس میباشد.)

کار دانشجویی در آلمان

دانشجویان در آلمان این اجازه را دارند که حداکثر بیست ساعت در هفته کار کنند. میزان حقوقی که به دانشجویان پرداخت میشود رقمی بین 9 الی 15 یورو میباشد. درآمد دانشجو در طول ترم میتواند بین 720 الی 900 یورو تغییر یابد.  دستمزدی که به ازای هر ساعت کار دانشجویی به دانشجویان پرداخت میشود، با توجه به تخصص و نوع کار میتواند متفاوت باشد. قابل ذکر است که این محدودیت تعداد ساعت کار برای طول ترم می باشد. در فاصله بین دو ترم دانشجو می تواند هر روز کار کند.

لزومی ندارد که کار دانشجو مرتبط با رشته وی باشد. دانشجو میتواند در هر زمینه که موفق به یافتن کار شود به فعالیت بپردازد.

همراهی خانواده با اخذ پذیرش تحصیلی

در صورتیکه متقاضی متاهل باشد و خواهان همراهی همسر و فرزندانتان در کشور آلمان باشد، باید گفت در مقاطع تحصیلات دانشگاهی این امکان وجود دارد که شخص دانشجو همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه داشته باشد.

مرکز تخصصی اقامت آلمان با تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آلمان و بهره گیری از وکلا و کارشناسان زبده حقوق بین الملل این افتخار را دارد که مشاوره ای تخصصی در زمینه تحصیل رایگان در آلمان را به شما هم وطنان عزیز ارائه نماید.

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما