شرایط اخذ بلو کارت آلمان

 

بلو کارت آلمان blue-card - دریافت اقامت دائم آلمان - مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

آلمان به دلیل برخورداری از توانمندی دولت در مدیریت سیستم اقتصادی و اجتماعی، در قیاس با سایر کشورهای اروپایی، جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

بدین ترتیب با توجه به آنکه با فقدان نیروی انسانی جوان روبرو است، اما چرخه اقتصادی‌اش هیچگاه متوقف نمی‌شود.

این کمبود نیروی انسانی‌اش را با پذیرش نیروی جوان از کشورهای خاورمیانه جبران می‌کند. در پی آن خدمات و امکانات رفاهی و دولتی را شامل حال مهاجران می‌کند.

از جمله مزایای دریافت ویزای کار آلمان و کار کردن در خاک این کشور، صدور بلو کارت آلمان برای کارکنان است.
بدین ترتیب فرد با داشتن بلو کارت می‌تواند به راحتی در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شود.

به عبارتی دارنده کارت آبی به منظور توسعه و گسترش رزومه کاری خود می‌تواند در سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن فعالیت نماید.
هم‌چنین می‌تواند از حقوق و مزایای آن کشور بهره‌مند شده و حتی موفق به دریافت اقامت آلمان شود.

قابل ذکر است که کارت آبی اتحادیه اروپا برای جذب اتباع از کشورهای ثالث انجام می‌شود.

این فرایند برای مشاغلی که با کمبود پرسنل با تجربه روبرو است و یا در آینده نه چندان دور، احتمال کمبود نیروی انسانی در برخی از مشاغل  وجود دارد، طراحی شده است.

همراهم باشید با شرح مختصری از:

 •  شرایط اخذ بلو کارت آلمان
 • فواید کارت آبی آلمان
 • مراحل دریافت کارت آبی آلمان
 • چگونگی اخذ بلو کارت آلمان
 • بهترین روش اخذ بلو کارت آلمان

بلو کارت آلمان blue-card - دریافت اقامت دائم آلمان - مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

بهترین روش اخذ بلو کارت آلمان، مراحل دریافت بلو کارت آلمان

 

برای دریافت بلو کارت آلمان، شما بایستی قبل از ورود به خاک این کشور، پیشنهادات شغلی از سوی کارفرمایی که مقیم خاک آلمان است، داشته باشید.

کارفرمایان آگهی استخدامی را بایستی به مدت سه ماه در آلمان نشر دهند، در صورتی‌که نیروی کار مورد نظر با شرایط درج شده در آگهی یافت نشود، آگهی بایستی به مدت سه ماه در سطح کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نشر داده شود و در صورت عدم استخدام نیروی انسانی، این درخواست کاری برای مهاجران و افرادی که در صدد دریافت ویزای کار هستند، اعمال می‌شود.

بدین ترتیب آنچه که برای دریافت ویزای کار آلمان حائز اهمیت است، توانایی و تخصص در انجام مشاغل فنی و مهندسی است که به شدت با کمبود نیرو مواجه هستند.

اگر چنانچه در اینگونه مشاغل فنی متخصص باشید، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار آلمان برخوردار هستید. با دریافت ویزای کار آلمان، به کشور آلمان سفر کرده و پس از گذشت یک سال اقامت در خاک آلمان و شاغل بودن در کار مربوطه، می‌توانید برای دریافت بلو کارت آلمان اقدامات لازم را انجام دهید.

دریافت بلو کارت آلمان نیز مستلزم رزومه تحصیلی، رزومه کاری، تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی، شرایط سنی و تخصص مربوطه است که با توجه به ارائه مدارک این چنینی برای دریافت ویزای کار، پروسه مرتبط با دریافت بلو کارت آلمان نیز به راحتی انجام می‌شود.

 

فواید اخذ کارت آبی آلمان یا بلوکارت آلمان

 

بلو کارت آلمان blue-card - دریافت اقامت دائم آلمان - مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

کارت آبی آلمان امتیازات ویژه‌ای را برای متقاضیان و افراد خانواده آنها قرار می‌دهد که می‌توانند از طریق آن برای آینده خود برنامه‌ریزی نمایند.

دریافت اقامت دائم آلمان، مهیا شدن شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان برای اعضای خانواده، بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان، حق اشتغال به کار و اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله مزایای دریافت کارت آبی آلمان می‌باشد.

گفتنی است که اعتبار بلو کارت سه ساله است و پس از آن می‌توان برای تمدید آن اقدام نمود. هم‌چنین پس از گذشت ۳۳ ماه (معادل سه سال)، و طبق مالیات‌های پرداخت‌شده، فرد می‌تواند موفق به دریافت اقامت شود.

یک خبر خوب! اگر دارای مدرک زبان آلمانی هستید یا از مهارت‌های مرتبط با دانش زبان آلمانی بهره‌مند هستید دیگر نگران نباشید! می‌پرسید چرا؟ چون مدت زمان دریافت اقامت به ۲۲ ماه کاهش می‌یابد.

پس از ۴ سال اقامت در خاک آلمان، درخواست برای دریافت پاسپورت و یا تابعیت متقاضی مورد تایید قرار می‌گیرد.

از دیگر فواید کارت آبی آلمان، این است که افراد پس از دریافت کارت آبی می‌توانند تا یک سال بدون آنکه حق اقامت و یا استفاده از خدمات رفاهی را از دست بدهند، در خاک این کشور بمانند و پس از طی ۱۸ ماه که از مدت اقامت بگذرد، می‌تواند برای اقامت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کند.

از دیگر ویژگی‌های دریافت بلو کارت آلمان می‌توان به توسعه کسب و کار در سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد

بلو کارت آلمان blue-card - دریافت اقامت دائم آلمان - مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

شرایط اخذ بلو کارت آلمان

 

از جمله شرایط اخذ بلو کارت آلمان می‌توان به شرایط تحصیلی، رزومه کاری، سوابق حرفه‌ای، شرایط سنی، دانستن زبان و مواردی از این قبیل اشاره کرد. افرادی که از طریق اخذ ویزای کاری آلمان به خاک این کشور مهاجرت کردند، پس از گذشت یکسال کاری می‌توانند برای دریافت بلو کارت خود اقدام نمایند.

به دارندگان بلو کارت، حق اجازه کار و اقامت در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز کشورهای انگلیس، ایرلند و دانمارک داده می‌شود. از جمله شرایط اخذ بلو کارت آلمان عبارتند از:

 • شرایط سنی: سن متقاضیان بایستی حداکثر ۴۰ سال باشد. افراد زیر ۴۰ سال در اولویت دریافت بلوکارت قرار می‌گیرند
 • سوابق کاری: سوابق کاری متقاضی بایستی با رزومه تحصیلی اش مرتبط باشد
 • دانستن زبان: متقاضی بایستی به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا آلمانی مسلط باشد
 • قرارداد کاری: متقاضی بایستی دارنده حداقل یکسال قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرما باشد

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بلو کارت آلمان، اخذ کارت آبی آلمان:

 

 • ارائه مدارک هویتی نظیر پاسپورت
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه ترجمه سوابق کاری
 • ارائه مدرک زبان خارجه
 • ارائه قرارداد و یا پیشنهاد کاری
 • ارائه تاییدیه از سوی سازمان کار آلمان
 • ارائه هرگونه رزومه کاری مانند کارآموزی، شرکت در دوره‌های آموزشی و …

بلو کارت آلمان blue-card - دریافت اقامت دائم آلمان - مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

مدت زمان اعتبار کارت آبی آلمان

 

همانطور که از قبل به ان اشاره شد، مدت زمان اعتبار کارت آبی آلمان، سه سال می‌باشد که پس از آن متقاضی می‌تواند برای تمدید آن اقدام نماید. همچنین پس از گذشت یک سال از مدت زمان اقامت در خاک کشور آلمان، متقاضی می تواند برای اقامت در یکی از کشورهای حوزه اروپا و اشتغال به کار اقدام نماید و از مزایای آن بهره‌مند شود

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما