سریع‌ترین روش برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان در سال 2021

 

امروزه ویزای جاب سیکر آلمان توجه زیادی را به خود جلب کرده و افراد زیادی تمایل دارند با اخذ این ویزا شانس خود را برای دریافت اقامت آلمان محک بزنند.
آیا شما هم از متقاضیان این نوع ویزا هستید؟
پس خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنم زیرا پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت خواهید کرد.

با من همراه باشید با:

  • Job Seeker چیست؟
  • تفاوت ویزای جاب سیکر با ویزای کار آلمان
  • شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان
  • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جاب سیکر

Job Seeker -1  چیست؟

 

ویزای جاب سیکر آلمان - شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان - اخذ اقامت آلمان

اگر شما نام این نوع ویزا به گوشتان خورده و یا ابهاماتی در این خصوص دارید، اصلا نگران نباشید! می‌پرسید چرا؟ چون ما تا آخرین قدم همراهتان خواهیم بود.

کشور آلمان به دنبال افراد متخصص و ماهر برای موقعیت‌های خوب و متفاوت کاری می‌باشد. از همین رو ویزای جاب سیکر را ارائه کرده است.
ویزای جاب سیکر آلمان
یا همان ویزای جستجوی کار آلمان به شما یک فرصت 6 ماهه برای یافتن شغل می‌دهد.

در طی این مدت فرد متقاضی، باید شغل مورد نظر خود را جستجو کرده و با کارفرما قرارداد ببندد.
در صورت منعقد شدن قرارداد، می‌تواند ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کار آلمان تبدیل کند.

توجه کنید که ویزای جاب سیکر اغلب در اختیار افرادی گذاشته می‌شود که از دانش و تخصص و سوابق حرفه‌ای برخوردار بوده تا شانس اشتغال خود را در این کشور بالا ببرد.

پس از سه سال اقامت به واسطه ویزای جستجوی کار آلمان که به ویزای کاری تبدیل می‌شود، فرد می‌تواند برای دریافت پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهد.

2- تفاوت ویزای جاب سیکر و ویزای کار آلمان

 

ویزای جاب سیکر آلمان - شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان - اخذ اقامت آلمان

در ویزای جاب سیکر با توجه به ارائه مدارک تحصیلی و کاری به فرد یک ویزای ۶ ماهه داده می‌شود که در طی این مدت ۶ ماه بایستی شغل مورد نظر خود را جستجو کند. در مدت اقامت این ۶ ماه فرد بایستی از عهده تامین هزینه‌های روزانه خود برآید و مبنی بر همین اصل بایستی مدارک مرتبط با تمکن مالی در این ۶ ماه به سفارت ارائه دهد.

به عبارتی بایستی توانایی پرداخت خورد و خوراک، درمان، محل اقامت و مواردی از این نظر را داشته باشد. اگر در مدت زمان ۶ ماه نتواند در کاری مشغول شود و موفق به بستن قرارداد کاری نشود، چاره‌ای جز ترک خاک آلمان وجود ندارد.

در ویزای کار آلمان شرایط کمی متفاوت است. بدین ترتیب که برای ویزای کار آلمان قبل از آنکه فرد به کشور آلمان ورود پیدا کند، نه تنها کارفرما او را تایید کرده است، بلکه قرارداد کاری خود را نیز بسته است. در نتیجه به محض ورود به کشور آلمان به کار مشغول می‌شود. هم‌چنین دیگر نیازی به ارائه اثبات تمکن مالی ندارد.

در واقع آنچه که برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان حائز اهمیت است آن است که فرد بتواند در مدت زمان ۶ ماه با توجه به تخصص، سوابق کاری و رزومه تحصیلی خود به کاری مشغول شود و موفق به بستن قرارداد کاری شود، در غیر اینصورت شانسی برای یافتن شغل مناسب برای او وجود نخواهد داشت.

اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مستلزم شرایطی است که در ادامه به شرح خلاصه‌ای در ارتباط با آن می‌پردازیم.

 

3- شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

 

ویزای جاب سیکر آلمان - شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان - اخذ اقامت آلمان

همانطور که از قبل به آن اشاره شد، افراد متخصصی که از رزومه تحصیلی مرتبط، سوابق کاری مرتبط و مهارت‌های مورد نیاز برخوردار هستند، در اولویت قرار گرفته و برای دریافت ویزای جاب سیکر نسبت به سایرین ارجحیت دارند.

بدین ترتیب داشتن حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط از جمله شرایط حائز اهمیت برای دریافت ویزای جستجوی کار است.
از دیگر شرایط مورد نیاز تسلط به زبان آلمانی حداقل در سطح مبتدی می‌باشد. هم‌چنین تسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس جنرال ۵.۵ نیز مورد قبول است.

از دیگر شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان شرایط سنی است، بدین معنا که اشخاص جویای کار بایستی دارای حداقل ۱۸ سال سن و حداکثر ۴۵ سال سن باشند.

ویزای جستجوی کار آلمان برای اشخاص بالای ۴۵ سال نیز امکان پذیر است اما بستگی به سوابق کاری و مهارت‌های حرفه‌ای فرد دارد. با توجه به اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و قرارداد کاری مربوطه، می توان موفق به دریافت اقامت کاری آلمان نیز شد.

 

4- مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای جاب سیکر

 

ویزای جاب سیکر آلمان - شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان - اخذ اقامت آلمان

این مدارک عبارت‌اند از:

1) ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و رزومه‌های کاری

2) ارائه مدارک شناسایی و هویتی مانند پاسپورت

3) ارائه فرم تکمیلی در خصوص درخواست ویزای جاب سیکر

4) اثبات تمکن مالی در خاک آلمان در مدت زمان ۶ ماهه‌ای که به شما فرصت جستجوی کار داده می‌شود. بدین معنا که یا دارنده گردش حساب بانکی در آلمان باشید و یا مورد حمایت شخصی از نزدیکان در کشور آلمان باشید که شما را از نظر مالی و امورات زندگی حمایت کند

5) ارائه دو قطعه عکس پرسنلی با زمینه سفید و یا خاکستری

6) ارائه یک نامه مبنی بر علت درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

7) ارائه بیمه نامه

قابل ذکر است که تمامی مدارک فوق بایستی به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.

 

جمع بندی نهایی از آنچه با هم بررسی کردیم:

 

از آنجایی که برای کار در کشور آلمان بایستی دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان باشید و از آنجایی که پروسه‌های مرتبط با دریافت ویزای کاری تا حدی دشوارتر است، ویزای جاب سیکر این امکان را در اختیار شخص قرار می‌دهد که در طی مدت تعیین شده، بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

هدف از ایجاد قانون ویزای جستجوی کار آلمان، بهره‌مندی نیروی متخصص خارجی، از فرصت‌های شغلی در این کشور است.

از آنجایی که آلمان با کمبود نیروی انسانی جوان روبرو است، لذا در تلاش است تا بتواند افراد حرفه‌ای خارجی را در مشاغل مورد نیاز، جذب کند.

سولات متداول

Job Seeker چیست؟

در ویزای جاب سیکر با توجه به ارائه مدارک تحصیلی و کاری به فرد یک ویزای ۶ ماهه داده می‌شود که در طی این مدت ۶ ماه بایستی شغل مورد نظر خود را جستجو کند. اگر مشتاق کار در آلمان هستید بخش 1 از این مقاله را دنبال کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جاب سیکر کدام است؟

قابل ذکر است که تمامی مدارک فوق بایستی به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. برای آشنایی با مدارک مورد نیاز بخش 4 این مقاله را مطالعه کنید.

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما