ثبت شرکت در آلمان همواره برای بسیاری از ایرانیان موضوع جذاب و پر مخاطبی می باشد. متقاضیان اخذ اقامت آلمان می توانند از روش های مختلفی همچون پذیرش تحصیلی آلمان اقدام نمایند اما یکی از اقدامات اصلی می تواند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور باشد. در مقاله پیش رو در خصوص شرایط ثبت شرکت در آلمان و همچنین سرمایه گذاری در آلمان توضیح داده می شود.

شرایط ثبت شرکت در آلمان:

یکی از روش های اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بازرگانی در آلمان می باشد. با توجه با قانون ثبت شعبه در آلمان هر اتباع خارجی این امکان را دارد تا در این کشور سرمایه گذاری نموده و از امکانات آن استفاده نماید. به صورت کلی هیچ گونه مبلغ دقیقی برای سرمایه گذاری در آلمان عنوان نشده است اما تجربه نشان می دهد که میانگین سرمایه مورد نظر می بایست بین 1 تا 25 هزار یورو باشد. البته باید عنوان نمود که سرمایه ذکر شده به جز مخارج لازم برای یک سال شرکت خواهد بود.

همانگونه که ذکر شد برای اخذ اقامت آلمان علاوه بر فراهم نمودن حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در آلمان لازم است تا مخارج یک ساله شرکت نیز بودجه بندی گردد. این بین مخارجی همچون حقوق یک سال کارمندان، هزینه اجاره دفتر، حقوق مدیرعامل، هزینه تبلیغات، مالیات و موارد دیگر قرار می گیرد.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

شرایط اخذ اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چه فرآیندی دارد؟

برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت بازرگانی در آلمان لازم است تا در گام اول مدارک شما به عنوان سرمایه گذار تایید گردد و دارای ترجمه رسمی باشد. مدارک ترجمه شده شخص متقاضی سپس به اداره ثبت شرکت ها در استان مد نظر تحویل داده می شود. در گام بعدی پس از تایید سازمان مذکور یک حساب بانکی لازم است تا ایجاد نموده و سرمایه مد نظر را در آن قرار دهید. با انجام این مرحله شما می توانید یک ویزای موقت سه ماهه دریافت نمایید تا مراحل اولیه طرح توجیهی را پشت سر قرار دهید. در نظر داشته باشید با اخذ اقامت آلمان و استفاده از مزایای ثبت شرکت در آلمان شما می توانید برای خانواده خود نیز دعوتنامه ارسال نمایید.

مزایای اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت:

به صورت کلی پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت بین 8 الی 10 ماه به طول می انجامد. با توجه به اینکه پروسه می تواند زمان بر باشد اما به دلیل مزایای زیاد آن، مورد استقبال طیف وسیعی از افراد است. از جمله مزایای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اگر دارای مدرک دانشگاهی( حداقل لیسانس ) باشید، نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد.
 • کسب و کار و ثبت شعبه در آلمان یکی از معتبر ترین روش های سرمایه گذاری است. از لحاظ بحث تورم و بودجه سالانه این کشور دارای کمترین نوسانات است لذا پایه فعالیت شما قوی و استوار خواهد بود.
 • یکی از مزایای ثبت شرکت در آلمان این مهم می باشد که جذب کارمند الزامی نیست و هیچ گونه محدودیتی بابت حداقل هزینه سرمایه گذاری وجود ندارد.
 • افرادی که برای اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام می نمایند، در صورت تایید مدارک از همان ابتدا ویزای 3 ساله (ویزای کار) به آنها تعلق می گیرد.
 • شرایط زندگی، هزینه و استانداردهای زندگی در این کشور بسیار پر ثبات است. فردی که ویزای این کشور را دریافت نماید می تواند در تمام کشورهای شنگن زندگی نماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت آلمان

مدارک مورد نیاز برای مراحل ثبت شرکت در آلمان جهت اخذ اقامت آلمان چیست ؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان، مدارک پیچیده ای نیست و به راحتی قابل جمع آوری است:

 • تاییدیه پزشکی مبنی بر سلامت جسمی و روانی
 • عدم سو پیشینه و سابقه کیفری، زندانی و …
 • عدم ورشکستگی
 • سابقه کار در حوزه فعالیت شرکتی
 • تاییدیه اتاق بازرگانی ایالت مربوطه در خصوص طرح شرکت و فعالیت های آن
 • مدرک زبان آلمانی معتبر از موسسات تایید شده. البته این بند بیشتر برای افرادی استفاده می شود که دارای سطح تحصیلی کمتر از لیسانس باشند.
 • محدودیت سنی. سرمایه گذاری در آلمان برای اخذ اقامت آلمان عموما برای افرادی که سرمایه زیادی دارند،دارای محدودیت سنی نمی باشد البته این بند شامل افرادی خواهد بود که سرمایه زیادی وارد اقتصاد این کشور می نمایند.

به صورت کلی در پی اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری در آلمان لازم است تا در ابتدای امر پلن و هدف شما واضح باشد. بخش بازرگانی ایالت مذکور می بایست به  این نتیجه برسد که فعالیت شما برای کشور سودآور و مفید خواهد بود. لذا فعالیت مورد نظر شما می بایست مطابق با نیازمندی های منطقه باشد. البته در این راه دولت آلمان نیز وام و تسهیلات لازم را ارائه می نماید.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

آیا اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت می تواند برای افراد خانواده استفاده شود؟

یکی از مزایای اخذ اقامت آلمان به وسیله شعب بازرگانی این مهم می باشد که شما می توانید پس از دریافت ویزای 3 ساله برای تمام افراد خانواده دعوتنامه ارسال نموده و همواره آنان با شما در خاک این کشور زندگی نمایند. از سوی دیگر ویزای سه ساله شما همواره از طریق اتاق بازرگانی قابل تمدید خواهد بود.

می بایست در نظر داشت که افرادی که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در آلمان را فراهم می آورند و در این کشور شرکت ثبت می نمایند، این امکان را دارند تا پس از 8 سال اقدام به دریافت پاسپورت این کشور و ویزای دائمی نمایند. در تمام طول مدتی که شما از ویزای سه ساله استفاده می نمایید تمام حقوق و مزایای افراد دخیل در اتحادیه اروپا را خواهید داشت.

برای اخذ اقامت آلمان همواره نیاز به حضور فیزیکی برای ثبت شرکت نیست. بلکه این امکان وجود دارد تا شرکت شما به وسیله سفارت آلمان به صورت غیر حضوری ثبت گردد. اگر قصد داشته باشید که ویزای آلمان خود را تمدید نمایید لازم است تا سودآوری شرکت برای اتاق بازرگانی منطقه مذکور روشن گردد. همچنین از بعد مالی توانایی پرداخت حقوق خود و کارمندان را به همراه هزینه های جانبی سالانه شرکت را داشته باشید. اگر اخذ اقامت آلمان شما و خانواده از طریق ثبت شرکت در آلمان بوده است این الزام وجود دارد تا مالیات سالانه تک تک افراد را بپردازید.

خدمات مرکز تخصصی اخذ اقامت آلمان

وکلای ما به قانون تجارت آلمان، و  قوانین بازرگانی آلمان مسلط هستند. آنها راه حل متناسب با فعالیتهای بازرگانی شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. ما متناسب با فعالیت شما، نوع شرکت را برای شما انتخاب خواهیم کرد. ما روند راه اندازی فعالیت تجاریتان را در اختیار شما قرار خواهیم داد. و تا جزئی ترین مسائل را برای شما تشریح خواهیم کرد. ما بازار آلمان را برای شما تحلیل خواهیم کرد. و بهترین موقعیت مکانی برای تاسیس شرکت و یا راه اندازی کسب و کار را برای شما مشخص خواهیم کرد. شرایط مالیاتی آلمان را برای شما تشریح خواهیم کرد.

مرکز تخصصی اقامت آلمان پس از ارسال مدارک شما به دفتر آلمان.، ترجمه رسمی دادگستری آلمان را انجام خواهد داد. ما شما را در کلیه ی مراحل استخدام نیرو یاری خواهیم کرد. همچنین قوانین استخدام، پرداخت حقوق، ثبت کارکنان در سیستم امنیت اجتماعی آلمان را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما