سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری درآلمان: به نام خدا و سلام خدمت کاربران عزیز مرکز تخصصی اقامت آلمان. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص سرمایه گذاری در آلمان بحث کنیم. روشهای سرمایه گذاری در آلمان و شرایط سرمایه گذاری در آلمان اطلاعاتی را در اختیار شما قراردهیم. ما پیش از این در مقاله اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری به طور مفصل. شرایط را بررسی کردیم. در آن مقاله، مراحل اخذ اقامت آلمان و مزایا و معایب آن پرداختیم.

در این نوشتار هر یک از روش ها را به همراه شرایط و ضوابط آن بررسی خواهیم کرد. درصورتیکه در پایان این مقاله ابهامی باقی ماند. و یا نیاز به تکمیل اطلاعات خود داشتید، می توانید با کارشناسان و وکلای ما در مرکز تخصصی اقامت آلمان تماس بگیرید.  از مشاوره آنها در مسیر اخذ اقامت آلمان بهره بگیرید.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

حداقل سرمایه گذاری در آلمان

آلمان یک کشور صنعتی و پیشرفته است. به همین دلیل شرایطی را برای سرمایه گذاران در این کشور در نظر گرفته است. این شرایط برای سرمایه گذاران آلمانی و سرمایه گذاران خارجی تفاوت کمی دارد. ولی آن چیزی که در این بخش باید به آن پاسخ دهیم این است که حداقل میزان سرمایه گذاری چقدر باید باشد؟ در پاسخ باید گفت که در صورتیکه تعداد سرمایه گذاران در یک بخش زیاد باشد، یعنی چند شریک باهم قصد سرمایه گذاری داشته باشند، این میزان باید حداقل 50.000 یورو باشد.

ولی درصورتیکه سرمایه گذار یک نفر باشد، دولت آلمان این میزان را به 25 هزار یورو کاهش داده است. درواقع فرد یا افراد سرمایه گذار باید ثابت کنند که حداقل هزینه های اولیه برای حقوق و دستمزد کارکنان را داشته باشند.به منظور سرمایه گذاری در آلمان، فرد سرمایه گذار در آلمان می بایست هزینه اجاره یک سال دفتر را داشته باشد. همچنین هزینه های ثابت اعم از تجهیزات و … را نیز در ابتدا می بایست تضمین نماید.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

روشهای سرمایه گذاری در آلمان

روشهای متعددی برای سرمایه گذاری درآلمان وجود دارد.  ولی شما باید به این نکته توجه کنید که سرمایه گذاری شما باید برای آلمان مفید باشد. این کار می بایستی به لحاظ اقتصادی توجیه پذیر باشد. قابل ذکر است با توجه به طبق ماده بیست و یک- بند یک قانون اقامت آلمان، کسانی که قصد اقامت در آلمان از روشهای سرمایه گذاری دارند، می بایستی یک طرح توجیهی ارائه دهند. سرمایه گذاران می بایست این طرح توجیهی را برای پنج سال برای کسب و کار خود آماده کنند. این طرح توجیهی می بایست به اداره بازرگانی آلمان ارائه شود.

با توجه به تجریه ی چندین ساله ما در امر قانون تجارت و اقامت آلمان، شما می توانید با خیالی آسوده آماده سازی طرح توجیهی را به کارشناسان و وکلای رسمی دادگستری آلمان در مرکز تخصصی اقامت آلمان بسپارید. حال در ادامه به بررسی روشهای مختلف سرمایه گذاری در آلمان خواهیم پرداخت و توضیحاتی را در مورد آنها ارائه خواهیم داد.

1- فعالیتهای فردی در آلمان

فعالیتهای فردی در آلمان: (مغازه، فروشگاه، رستوران و ….)  در صورتیکه شما در زمینه خاصی فعالیت می کنید و یا به شغل هایی از جمله: کافی شاپ، مغازه، مواد غذایی، پوشاک، رستوران ، فرش فروشی و …. علاقمند هستید، می توانید کار خود را درآلمان شروع کنید.

دیگر نیاز نیز برای شروع کار خود در آلمان شرکت ثبت کنید. شما تنها با اخذ مجوزهای لازم در صنف مربوطه می توانید فعالیت فردی خود درآلمان را شروع کنید. شما با فعالیت در هریک از این فعالیتها می توانید برای اقامت آلمان اقدام کنید. پس از مدتی کار در این اصناف شما قادر خواهید بود برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

2- ثبت شرکت تضامنی در آلمان

ثبت شرکت تضامنی در آلمان در واقع همان شرکت با سهامی عام یا سهامی خاص می باشد. تفاوت این نوع از سرمایه گذاری درآلمان با ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها در میزان اعتبار شرکت ها و همچنین اعتبار سهامداران می باشد. درواقع در این روش مسئولیت بر اساس سرمایه سهامداران و میزان سهام محدود می شود.

در ثبت شرکت در آلمان به این روش تعداد شرکا تا پنج نفر میتواند افزایش می یابد. البته میزان سرمایه در این روش بیشتر از شرکتهایی با مسئولیت محدود می باشد. برای ثبت شرکت تضامنی در آلمان به حداقل سرمایه اولیه ی پنجاه هزار یورویی نیاز می باشد. قابل ذکر است سهام شرکا می بایست وارد بازار بورس شود.

3- ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان

اگر به دنبال تاسیس یک شرکت کاملا مستقل آلمانی هستید می توانید از این طریق ثبت شرکت در آلمان را انجام دهید. درواقع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان شاید یکی از آسانترین روشهای سرمایه گذاری در آلمان محسوب شود. اگر متقاضی در ایران دارای یک شرکت معتبر باشد، ما این امکان را برای وی فراهم می کنیم که یک شرکت مشابه شرکت خود در آلمان تاسیس کند. برای ثبت شرکت درآلمان به این روش، فرد متقاضی می بایست حداقل سرمایه بیست و پنج هزار یورویی داشته باشد.

در خصوص بحث اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، شاید بتوان گفت ثبت شرکت با مسئولیت محدود درآلمان به دلیل اینکه سرمایه ی اولیه کمی نیاز دارد، محبوبترین روش به شمار بیاید. سرمایه گذار در این روش تنها کافیست که 12500 یورو را در ابتدای کار وارد شرکت نماید. متقاضی می بایست مابقی مبلغ را تعهد دهد که پرداخت خواهد کرد. برای کسانی که قصد دریافت اقامت آلمان و حضور در اتحادیه اروپا را دارند، ثبت شرکت درآلمان از این روش کم ریسک ترین روش می باشد.

4- تاسیس شعبه یا نمایندگی در آلمان

در صورتیکه شما مالک  کارخانه یا تولیدی باشید و یا دارای یک مجموعه ی بزرگ و با اعتبار باشید. و یا اینکه در امر صادرات و واردات تخصص داشته باشید و در این خصوص نیز یک شرکت بازرگانی در ایران به ثبت رسانده باشید.، شما قادر خواهید بود که یک نمایندگی از کسب و کار خود را در آلمان راه اندازی کنید. دولت آلمان شما را به عنوان تاجر به رسمیت می شناسد. قابل ذکر است شما به توانید به دو روش به تاسیس نمایندگی در آلمان بپردازید. شعبه کسب و کار شما می تواند به صورت مستقل و یا وابسته باشد. با این روش از سرمایه گذاری درآلمان، این کشور به شما این اجازه را می دهد که اقامت آلمان را دریافت کنید.

در این مقاله سعی شد اطلاعات مختصر و مفیدی در خصوص ثبت شرکت درآلمان و سرمایه گذاری در آلمان در اختیار شما قرار داده شود. در صورتیکه سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، میتوانید با وکلای ما در مرکز تخصصی اقامت آلمان تماس بگیرید. همکاران ما با تجربه چندین ساله در این زمینه شما را یاری خواهند کرد. دفتر ما در هایدلبرگ آلمان به صورت رسمی در حال فعالیت است. بنابراین ما کاملا مسلط به شرایط و قوانین روز آلمان هستیم. وکلای رسمی دادگستری آلمان و همچنین متخصصانی کا در مجموعه ی ما فعالیت دارند، با دقت بیشتری پرونده های موکلین خود را مورد بررسی قرار می دهند.

خدمات تخصصی ما در امر سرمایه گذاری درآلمان

وکلای ما به قانون تجارت آلمان، و  قوانین بازرگانی آلمان مسلط هستند. آنها راه حل متناسب با فعالیتهای بازرگانی شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. ما متناسب با فعالیت شما، نوع شرکت را برای شما انتخاب خواهیم کرد. ما روند راه اندازی فعالیت تجاریتان را در اختیار شما قرار خواهیم داد. و تا جزئی ترین مسائل را برای شما تشریح خواهیم کرد. ما بازار آلمان را برای شما تحلیل خواهیم کرد. و بهترین موقعیت مکانی برای تاسیس شرکت و یا راه اندازی کسب و کار را برای شما مشخص خواهیم کرد. شرایط مالیاتی آلمان را برای شما تشریح خواهیم کرد.

مرکز تخصصی اقامت آلمان پس از ارسال مدارک شما به دفتر آلمان.، ترجمه رسمی دادگستری آلمان را انجام خواهد داد. ما شما را در کلیه ی مراحل استخدام نیرو یاری خواهیم کرد. همچنین قوانین استخدام، پرداخت حقوق، ثبت کارکنان در سیستم امنیت اجتماعی آلمان را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما