پیوست به همسر در آلمان

دریافت ویزای پیوست به همسر در آلمان از جمله راهکارهای ورود به خاک این کشور است. منتهای مراتب مستلزم آن است که یکی از طرفین دارنده تابعیت و حقوق شهروندی کشور آلمان باشد. اگر چنانچه فردی که در آلمان زندگی می‌کند، آلمانی نباشد بایستی به مدت ده سال از اقامت او گذشته باشد تا بتواند اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم آلمان نموده و پس از آن برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نماید. گفتنی است که بسیاری از افراد تفاوت اقامت دائم را با تابعیت نمی‌دانند.

تابعیت به معنای بهره‌مندی از حقوق شهروندی آن کشور و همسان بودن با شهروندان آلمانی تبار است که مزایایی را نظیر استفاده از خدمات دولتی، وام‌های بانکی، حق خریدن مسکن و یا خودرو را به همراه خواهد داشت. اگر چنانچه شخص مقیم کشور آلمان باشد و یا تابعیت این کشور را دارا باشد، می‌تواند برای همسر خود نیز درخواست ویزای پیوست دهد. توجه داشته باشید ارائه هرگونه مدارک جعلی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت. در ادامه به شرح مختصری در ارتباط با چگونگی ویزای پیوست به همسر در آلمان، شرایط، مدارک مورد نیاز و سایر موارد مربوطه می‌پردازیم؛

ویزای پیوست همسر آلمان

ویزای پیوست همسر آلمان

شرایط پیوست به همسر در آلمان

از جمله شرایطی که بایستی شخصی که در کشور آلمان مقیم است داشته باشد، عبارتند از؛

یک) بایستی حتما اقامت دائم داشته باشد

دو) مسکن مناسب

سه) شغل تمام وقت و درآمد کافی جهت تامین هزینه‌های زندگی

چهار) حداقل سن ۱۸ سال به  بالا

پنج) فردی که قرار است که به شخص مقیم آلمان بپیوندد چه به صورت ازدواج و یا به صورت پارتنر مدنی، بایستی بر زبان آلمانی محاوره ای تسلط کافی داشته باشد و به عبارتی مهارت‌های پایه ای زبان آلمانی را بداند. در غیر اینصورت می بایست دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا باشد که بتواند خود اشتغالی کند.

شش) فرد مقیم کشور آلمان بایستی دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد. کارت آبی به منظور تضمین و اعتبار شغلی فرد در کشورهای حوزه  اتحادیه اروپا است.

هفت)  ارائه مستندات مبتنی بر گواهی ازدواج و یا مشارکت مدنی

هشت)  ارائه گواهی پرداخت مالیات

نه)  ارائه اجاره خانه و قراردادهای مرتبط با آن

ده)  ارائه گواهی مبنی بر اقامت بلند مدت

ویزای پیوست همسر آلمان

ویزای پیوست همسر آلمان

 ویزای پیوست آلمان

ویزای پیوست اعضای خانواده اعم از پدر، مادر، همسر و فرزندان با توجه به ارائه اسناد و مدارک به سفارت، در طی روند قانونی آن به اجرا درآمده و مورد تایید واقع می‌شود. قابل ذکر است که برای پیوست سایر اعضای خانواده شرایط جداگانه ای را حائز می‌شود

 از جمله مدارک مورد نیاز جهت پیوست به همسر در آلمان از سوی فردی که در داخل ایران است، عبارتند از؛

یک) ارائه مستندات مبتنی بر گواهی ازدواج و یا مشارکت مدنی

دو) ارائه مدارک هویتی

سه) مدارک مرتبط با میزان حقوق و دستمزد همسر

چهار) ارائه گواهی طلاق و یا گواهی فوت در صورت سابقه ازدواج پیشین

پنج) ارائه گواهی مبنی بر دانش زبان آلمانی

شش) ارائه گواهی بیمه مسافرتی

هفت) ارائه وکالت ازدواج و سند ازدواج

توجه داشته باشید که تمامی مدارک فوق بایستی به زبان آلمانی ترجمه شده باشند

برای دریافت ویزای پیوست به همسر درآلمان ، ذکر این نکته الزامیست که اگر چنانچه فرد به عنوان محقق در کشور آلمان حضور دارد و یا دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا می‌باشد و به گونه ای خود اشتغال است، نیازی به ارائه گواهی دانش زبان آلمانی ندارد.

 مدت زمان صدور ویزای پیوست به همسر در آلمان

بایستی خاطرنشان کنیم که هر گونه مدارک جعلی و یا دستکاری شده نه تنها منجر به صدور ویزای پیوست نمی‌شود، بلکه جرایم دیگری را مانند ممنوعیت خروج از کشور بر طبق مدت مقرر قوانین مهاجرت  نیز در پی دارد و مورد پیگرد قانونی واقع می‌شود. مدت زمان بررسی مدارک جهت صدور ویزای پیوست به همسر در آلمان ۴ الی ۶ ماه به طول می‌انجامد. برای دریافت ویزای کوتاه مدت توریستی، بررسی پرونده در طی سه ماه کاری انجام می‌شود. همچنین می توانید با دریافت کد رهگیری شش رقمی، فرایند بررسی پرونده خود را از طریق اینترنت جستجو و پیگیری کنید.

تا حد امکان مدارک و اسناد مربوطه را به صورت تکمیلی به سفارت ارائه دهید تا با تاخیر در پاسخ‌دهی و یا رد صلاحتی مواجه نشوید. در صورت تایید و یا رد درخواست از طریق ایمیل و یا تلفن به شما اطلاع داده می‌شود. در ارتباط با شرایط پیوست فرزندان، اگر چنانچه فرزند زیر سن ۱۶ سال باشد به راحتی ویزا برای او صادر شده و از لحظه ورود می‌تواند از تمامی خدمات تحصیل در آلمان ، آموزشی، درمانی، کمک هزینه‌های مالی دولت آلمان بهره‌مند شود. اما اگر چنانچه بالای ۱۶ سال باشد بایستی به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشد و با فرهنگ آلمان نیز آشنا باشد.

فهرست
چطور میتونم کمکتون کنم؟ چت با ما